makijaż wiosneny
Beauty

Pędzle do makijażu, które musisz mieć

Wykonanie makijażu bez odpowiednich narzędzi może się okazać naprawdę trudnym zadaniem. Z tego względu zdecydowanie warto kupić sobie pędzle do makijażu, na początek chociażby te podstawowe. Podpowiadamy, jakich modeli nie może zabraknąć żadnej z nas!

Pędzle do makijażu to podstawowe wyposażenie każdej kosmetykomaniaczki. Jeżeli tylko należymy do tej kategorii, to z pewnością zdajemy sobie z tego sprawę. A jeśli to dopiero początek naszej przygody z makijażem, to warto wiedzieć jakie pędzle będą nam niezbędne do wykonania podstawowego makijażu. Zarówno twarzy, jak i oczu. Dlatego przedstawiamy zarówno podstawowe pędzle do makijażu, jak i podpowiadamy czym uzupełnić tę kolekcję!

Podstawowe pędzle do makijażu twarzy

Pędzle do makijażu na jakie powinnaś zwrócić uwagęPodstawowe pędzle do makijażu to takie, dzięki którym będziemy w stanie wykonać kompletny makijaż. W pierwszej kolejności skupimy się na makijażu twarzy. W celu jego wykonania z pewnością będziemy potrzebowały pędzla do nałożenia podkładu, konturowania i pudru. Warto jednak rozważyć, czy podkład nie lepiej nakładać gąbeczką – wówczas uzyskamy zdecydowanie naturalniejszy efekt.

Podobnie puder możemy nakładać gąbeczką. Taki sposób nie sprawdzi się jednak u kobiet z suchą cerą, więc jeżeli jesteśmy posiadaczkami takiej skóry, to zdecydowanie warto kupić dedykowany do tego zadania pędzel. Jeżeli chodzi o nakładanie pudru, bronzera i różu – na samym początku możemy zrobić to jednym pędzlem, na przykład skośnie ściętym. Musimy jednak pamiętać, żeby wycierać go o chusteczkę po każdym produkcie. W dalszej przyszłości warto rozważyć zakup oddzielnych pędzli do każdego produktu.

Pędzle do makijażu oczu, które warto kupić

Natomiast jeżeli chodzi o makijaż oczu, to z pewnością nie może nam zabraknąć pędzla do brwi. Nawet, jeżeli na co dzień sięgamy po kredkę do tego celu, to na większe wyjścia może się nam przydać pomada do brwi, która jest zdecydowanie bardziej trwałym produktem. Oprócz tego przyda się nam również pędzel do blendowania, oraz mała kuleczka do precyzyjnego aplikowania cieni. Z czasem możemy pomyśleć o pędzlu do blendowania o różnych wielkościach, oraz takim do nakładania cieni. Posiadając takie pędzle do makijażu będziemy w stanie przygotować się zarówno na co dzień, jak i na każde wielkie wyjście!