Czym są separatki – i nie chodzi tu nam o pomieszczenie…

Wiele kobiet kupuje garnitury damskie jako zestaw, ale separatki również stają się bardzo popularne w ostatnich latach. Co to znaczy? Cóż, chodzi o to że żakiety, blezerki czy kardigany są oferowane osobno, a spodnie lub spódniczki osobno. W wypadku mężczyzn trzyczęściowy garnitur oznacza marynarkę, kamizelkę i spodnie – w wypadku kobiet: żakiet, spodnie i spódniczkę. Separatki – poza medycznym znaczeniem – to jedna z tych trzech rzeczy. W ten sposób możesz mieszać i dopasować je swobodnie. Ładna formalna kreacja powinna być dobrze skomponowana – nie mieszaj jasnej spódniczki ołówkowej z ciemnym żakietem. Powinno być bardzo łatwo stworzyć nowy zespół z istniejących elementów, jeśli jesteś na tyle inteligentna, aby połączyć schematy kolorów.

Kluczową wskazówką będzie tutaj kupowanie nie całego garnituru ale separatek w tym samym neutralnym odcieniu … jednak wszyscy wiemy, że po pewnym czasie może to stać się monotonne do noszenia. Zamiast tego, myśl w kategoriach chmury – łącz w głowie separatki w jedną rodzinę kolorów. Topy i doły mogą być zarówno ciepłymi neutralnymi elemantami jak jasny i ciemny brąz czy beż… lub chłodnymi neutralne jak czerń i odcienie szarości. Możesz przejść z granatowego na czarny lub z granatowego na indygo, na przykład, ale nie mieszaj czarnego dołu z jasnoniebieską górą!

Aby znaleźć kolejny przykład, jeśli chcesz nosić czarny, który jest nową czernią, możesz założyć na ciemną parę spodni, czarną bluzeczkę zapinaną na guziki… dopasować do tego należy jednak szary żakiet lub wzorzysty blezer. Dobrze skoordynowane spodnie i spódnice powinny mieć ten sam schemat kolorów – wybierz spódnicę z odważnym monochromatycznym wzorem geometrycznym lub ładną, czarną sukienkę, która dobrze połączy się z czarnymi damskimi żakietami.

To może być trochę monotonne. Kluczową poradą jest dodanie odrobiny koloru do tych zespołów, na przykład przy użyciu akcesoriów, takich jak jedwabne chustki, na przykład czerwone wzory paisley. Możesz zastąpić czarną bluzkę szarą, z widocznym kolorowym haftem. To jest siła noszenia separatek – prosty garnitur w jasnym kolorze może być podzielony i dopasowany do innych neutralnych elementów w szafie.