Dłuższe czy krótsze tuniki – co wolisz?

Tuniki to długi i luźny rodzaj koszuli lub sukienki dla kobiet, wzorowany na tunikach z czasów starożytnych. Te wygodne topy mogą być wykonane z wielu różnych tkanin i wzorów. Tuniki damskie są bardzo wszechstronnymi artykułami odzieżowymi do kupienia w sklepie https://zoio.pl/odziez-damska/tuniki i w zależności od tego, jak są noszone i łączone z dodatkami, są idealne dla kobiet wszystkich typów ciała i na każdą okazję.

Dwa rodzaje tunik to tuniki koszulowe i sukienki. Główną różnicą między koszulami a sukienkami jest długość. Oba rodzaje są wykonane z różnych tkanin, takich jak bawełna, len, czy jedwab, dostępne są różne wzory i kolory. Kupując tunikę, kobiety powinny określić wygląd, do którego zmierzają, a następnie wybrać między tunikową koszulą a sukienką.

Koszule tunikowe

tunikiTakie tuniki mogą być krótkie, średnie lub długie. Nawet krótkie koszule tego typu są dłuższe niż inne rodzaje koszul i opadają do bioder. Długie koszule typu tuniki mogą rozciągać się do uda lub tuż nad kolanami. Wydruki i kolory dla koszulki tunika mogą się różnić, a kobiety mogą wybrać kobiece kwiaty lub kolory stałe. Koszule tunezyjne nie powinny przylegać do ciała i często będą musiały być noszone z akcesoriami, aby dopełnić ich wyglądu.

Sukienki tuniki

Sukienki-tuniki występują również w różnych długościach, przy czym najczęstsze z nich mają krawędź tuż nad kolanami. Sukienki tuniki damskie są niezwykle uniwersalne i mogą być noszone przez kobiety o różnych kształtach i rozmiarach. Te lekkie sukienki są idealne na wszystkie okazje i mogą być ubrane dorywczo lub w sposób bardziej formalny. Ponieważ tuniki są zazwyczaj wykonane z lekkich tkanin, najlepiej nadają się na miesiące letnie lub ciepłą pogodę. Ponieważ sukienki tego typu są tak wszechstronne, kobiety mogą bawić się wyglądem, aby znaleźć styl, który najbardziej im odpowiada.

Tuniki damskie i kołnierze

Tradycyjna tunika ma kołnierz gruby na kilka centymetrów wokół dekoltu. Wiele tunik wykonanych z bawełny lub lnu ma tego typu kołnierzyk, ale istnieją różnice pomiędzy różnymi markami. Dodatkowo kołnierz może mieć różny kształt. Tuniki damskie zazwyczaj mają kołnierze z kołnierzykami ukośnymi, V-neckowe, z płaskimi lub kwadratowymi kołnierzykami. W zależności od konstrukcji tuniki, kołnierze te mogą być ozdobione koralikami, haftem, lub innymi dekoracjami.