Koszule damskie – moje przemyślenia

Jestem wielbicielką stylu „szafy-kapsułki” od czasów hmmm, dzieciństwa, tylko wtedy nazywałam ją „nie posiadaniem dużo ubrań”. Zawsze byłam miłośniczką ciuchów jak koszule damskie, T-shirty i jeansy – a latem przechodzę na podkoszulki i spódnice ze sklepu https://zoio.pl/odziez-damska/koszule. Ostatnio uznałam, że nadszedł czas na uzupełnienie zapasów.

koszule damskieNa szczęście koszule damskie są tanie, trwałe, a co najważniejsze nie wymagają skomplikowanego prania czy prasowania. (Uwielbiam wygląd eleganckiej białej bluzki, ale jeśli etykieta mówi: „Pierz ręcznie, na zimno, na sucho, na płasko, prasuj tylko ciężarem grubej baby, susz w tropikalnej szklarni”, bluzka trafia do szafy). Moja suknia ślubna nie była aż takim kłopotem.

Ale jest problem z tanimi koszulkami dla kobiet: są one gorsze od męskich. Koszule damskie są zazwyczaj wykonane z cieńszych materiałów – zapewne by lepiej wyglądać na konkursie mokrego podkoszulka. A tak naprawdę cięższy splot sprawi, że będziemy wyglądać nieporęcznie? Ja i tak preferuję grubszy, bardziej miękki materiał męskich koszul.

Ale męskie koszule, nawet jeśli są w przybliżeniu odpowiedniej wielkości, układają dziwnie na kobietach: Rękawy są zbyt luźne, u dołu są zbyt długie, no i nie są dopasowane do talii. Nie chcę, aby wszystkie moje koszule były oczywiście gorsetami, ale chciałabym, żeby pasowały do normalnych konturów mojej sylwetki bez dodatkowego materiału wokół talii i bioder. Nieodpowiednio dopasowane koszule damskie sprawiają, że czuję się przygnębiona: Zbyt brudne T-shirty są zbyt blisko ubrań, w których możesz pomóc babci zrzucać węgiel do piwnicy.

A koszule damskie zużywają się szybciej, prawdopodobnie z powodu cieńszej tkaniny. Mój mąż i ja od czasu do czasu kupujemy koszulki na tym samym koncercie; jego koszule trzymają się dobrze, moje się rozpadają. Niedawno wpadłam na pomysł kupowania najtańszych, ale nadal wygodnych męskich koszul, które mogę znaleźć, oraz ich dopasowania do mojej budowy ciała. Może to wydawać się znacznie droższe, ale na ogół koszule damskie są droższe niż męskie. Różnica nie pokryje w pełni kosztu przeróbki, ale z czasem problem się wyrówna.