Czy nastolatki powinny móc nosić dresy do szkoły? Moje przemyślenia

Czy uważasz, że nastolatki powinny móc nosić dresy do szkoły? Za moich czas była to absolutna porażka modowa! Kiedy sama byłam nastolatką, zwykle chciałyśmy nosić dżinsy i krótkie spodenki latem, wiele z nas dojeżdżało do liceum rowerem, ale niewiele młodych ludzi nosiło luźne dresy nawet na WF. Jednak coraz częściej młodzi ludzie noszą dresy, ponieważ są bardzo wygodne, i nie ma już stygmatu „dresiary”. Nie krytykuję tego, choć mam nadzieję że wasze dresy przynajmniej będą czyste.

Myślę, że nie ma problemu z noszeniem zwykłych ubrań w szkole, jeśli jesteś nastolatkiem. Czy musisz ubierać się jakoś bardziej elegancko do szkoły? Moim zdaniem w szkole, musisz być w stanie poruszać się swobodnie, bez ograniczeń. Wiele dziewcząt nosi legginsy do szkoły, dlaczego chłopcy nie mogliby nosić fajnych szarych jeansów? Dżinsy są teraz zbyt popularne, każdny nosi dżinsy i są cięższe, za to w dresach nogi naprawdę potrafią oddychać. Czy uważasz, że twoi nauczyciele nie lubią cię za to, że nosisz dresy? Jak mówiłam, dopóki są czyste, nie są zmechacone, nie przeszkadzasz nikomu, to czuj się swobodnie i noś je z chęcią. Tak czy siak, ubrania to ubrania, nie powinno mieć znaczenia, co dokładnie nosisz, dopóki zachowujesz się odpowiednio. Zadaniem nauczyciela jest wychowanie, a nie doradzanie w sprawach mody.

Szkoła jest dla ciebie w pewnym sensie miejscem pracy, więc niektórzy mogą powiedzieć, że powininnaś ubierać się nieco bardziej formalnie. Ale skoro to miejsce pracy, to znaczy że musisz tam ciężko pracować i skoncentrować się na wykształceniu, a nie na swych spodniach. Zatem nie słuchaj tego, co inni mają do powiedzenia. I na swojej lekcji codziennie oglądasz tych samych ludzi – kolegów z klasy i nauczycieli. Wiesz, że nie musisz ich zaskakiwać, są to zarówno twoi opiekunowie, jak i przyjaciele. Nie bądź zbyt pewna siebie, nie musisz być elegantką. Później, kiedy dorośniesz, powinnaś postępować zgodnie ze swoimi wymaganiami w miejscu pracy, ale twoja wygoda powinna pomagać ci w pracy, a nie odwrotnie.