Połączenie kaszmiru z jedwabiem – genialny sweterek

Czy podoba Ci się wygląd prawdziwego kaszmiru, ale nienawidzisz jego wysokiej ceny? Jednym z rozwiązań są swetry wykonane z mieszanki kaszmiru. Wiele firm łączy kaszmir ze zwykłą wełną, ale nie są one najlepszej jakości. Jeśli już, warto rozważyć mieszankę kaszmiru z wełną z jagniąt czy z merynosów. Wiele swetrów, które reklamowane są jako kaszmirowe w istocie mają niewielką domieszkę tej sierści kóz.

Inną dość powszechną mieszanką jest akryl – ale to gwarantuje praktycznie niską jakość. Bawełna jest pod tym względem nieco lepsza, ale kaszmir nie ma wtedy pełnych właściwości mrozoodpornych. Ciekawą kombinacją jest jednak łączenie kaszmiru z jedwabiem. Wiele firm odzieżowych tka mieszanki kaszmiru i jedwabiu, które warto rozważyć. Dobrym przykładem może być jedwabno-kaszmirowy sweterek o bufiastych rękawach, który doskonale pasuje do kobiecej sylwetki.

Jeśli doda się do niego jedwab, kaszmir staje się nagle o wiele bardziej przystępny. Dostajesz miękkość kaszmiru wraz z luksusem jedwabiu za rozsądną cenę. Można także nosić te niedrogie swetry z dżinsami typu rurki, a nawet z ulubioną spódnicą. Podczas noszenia dużych luźnych swetrów, pamiętaj, że dopasowane, obcisłe dżinsy wyglądają najlepiej, ponieważ pomagają stworzyć wyważoną sylwetkę.

Kaszmir jest delikatną tkaniną, podobnie zresztą jak i jedwabiu. Dzięki takim mieszankom można uzyskać sweter, który jest ciepły, ale nie drapie. Jedwab w tkaninie czyni ją lekką, a kaszmir sprawia, że są one wyjątkowo ciepłe. Te wspaniałe swetry są dostępne w prawdziwej tęczy barw: rdza, granat, węgiel, czerwony, żółty, szałwia i jasnoniebieski. Rozmiary w zakresie od M do XXL mogą pasować do większości mężczyzn i kobiet.

Po zakupie swetra z mieszanki jedwabiu i kaszmira, należy wiedzieć, jak dbać o niego prawidłowo. Zasadniczo mieszanka ta powinna być prana tak samo jak kaszmir lub jedwab. Oznacza to pranie ręczne lub tylko chemiczne. Jeśli chcesz wyprać taki sweter, użyj delikatnego detergentu do prania, a nawet delikatnego szamponu do włosów. Napełnij miskę zimną lub letnią wodą i dodaj niewielką ilość wybranego detergentu lub szamponu. Rozpuść go, pomieszaj trochę, i zanurz sweter na 20 minut. Dokładnie go wypłucz, a następnie delikatnie wyciśnij nadmiar wody i rozłóż go na płasko do wyschnięcia.