Poradnik modissimo – czym jest prawdziwa gracja i elegancja?

W Internecie jest wiele blogów modowych, na przykład http://elegantendeavours.com/ – jednak niewiele mówi, czym jest prawdziwa elegancja. Aby stać się elegancką kobietą, trzeba myśleć elegancko. Możesz zacząć od myślenia o sobie w taki sposób, w jaki chcesz być postrzegana. Należy zachowywać się wdzięcznie, jak dama, stać i siedzieć z gracją i równowagą, i odrzucić wszystkie negatywne myśli. Jeśli popełnisz jakiekolwiek błędy, powiedz „przepraszam”, popraw swoje błędy i żyj dalej swoim życiem. Najgorsze, co możesz zrobić to stale powracać do tego błędu. Musisz pokazać swoją grację i elegancję, życzliwość pokazać swoje wyrafinowanie.

Jeśli masz problemy z gracją i kontrolą nad swoim ciałem, być może warto się nauczyć tańczyć – i mamy na myśli bardziej formalne tańce, takie jak balet czy tango. Są niezrównane w nauczaniu naturalnej gracji i zachowania, ale wymagają dużo pracy! Musisz ćwiczyć – na przekład jeśli siedzisz prosto, zawsze powinnaś pamiętać, aby krzyżować nogi pod kostkami, a nie na kolanach. Twoja postawa nie powinna jednak okazywać stresu – odciągnij plecy, wyglądaj dumnie, podnosząc głowę i pokazując swoje naturalne piękno.

Dama nie powinna za bardzo prezentować swoich nóg – oczywiście możesz nosić długą spódnicę, ale nie pokazuj za bardzo kończyn. Kupując sukienki, skup się na bardziej eleganckich i wyrafinowanych ubraniach, niż współczesna moda. Nie należy odwiedzać sklepów młodzieżowych, unikaj też jasnych kolorów – jeśli potrzebujesz całkowicie przeprojektować szafę, możesz łatwo odwiedzić sklepy internetowe. Unikaj tanich tendencji, noś odzież w odpowiednim rozmiarze, wykonaną z przyjemnej tkaniny, która nie jest za cienka lub za tania. Unikaj wielu detali i wzorów, takich jak lampart lub sztuczna skóra. Spróbuj ubierać się bardziej formalnie na przyszłość.

Higiena jest również ważna – nie musimy wyjaśniać, że codziennie trzeba brać prysznic, ale pamiętaj też o bardziej szczegółowych punktach – używaj odżywki, nici do zębów i używaj fajnego antyperspirantu zamiast perfum. Prawdziwa dama ma tendencję do noszenia „pionowych” fryzur na formalnych wydarzeniach. Jej makijaż nie jest rażący, jest bliski koloru skóry.

Musisz być elegancka i wyrafinowana, wykazując cierpliwość, grację i przyjazne zachowania w każdej sytuacji.