Jak ubierać się do biura?

Za czasów naszych mam kobieta powinna w biurze ubrać się ładnie – od niedawna jednak możemy ubierać się dla siebie… albo zgodnie z profesjonalnym dress kodem. Ale ten się różni, tak w zależności od firmy jak od stanowiska. Szefowa startupu technologicznego może do pracy przychodzić w rozciągniętych dresach i skórzanej kurtce, ale recepcjonistka w banku musi już nosić białą bluzkę i ciemną spódnicę.

tie-690084_1280Generalna zasada jest taka: ubieraj się nie dla pracy, którą masz, ale którą chcesz osiągnąć. Wzoruj się na swoich przełożonych i ubieraj się w podobnym stylu.

Do pracy ważny jest też komfort, który zwiększa twoją efektywność i pewność siebie. Jeśli musisz zademonstrować jakąś ważną prezentację, możesz pozwolić sobie na odrobinę wygody. Z pewnością będziesz czuła się lepiej w ulubionym sweterku, i lepiej zademonstrujesz kompetencję!

Wykorzystuj zmiany sezonowe by zawsze dobrze wyglądać. Gdy pojawiają się nowe trendy, przeglądaj magazyny, obserwuj innych, zaglądaj na inne strony – jak nasz blog… zmiany sezonów i pór roku tworzą naturalny rytm zmian mody!

Nawet jeśli masz dość chłodny emocjonalny stosunek do pracy, warto by i twoje formalne kreacje pasowały do twego charakteru. Nie wszystkie trendy są dla wszystkich kobiet! Jeśli masz ochotę dodać coś czarującego, zdecyduj się na kolorowy kardigan – który w najgorszym razie można zdjąć.

white-skirt-1725169_1920Warto też zwrócić uwagę, że tak jak nie każdy trend nadaje się dla każdej kobiety, tak też każda kobieta ma nieco inny neutralny kolor. Niektóre bez wysiłku noszą czerń, dla innych kolorem neutralnym będą szarości, brązy czy ciemny granat. Sprawdź, zapytaj przyjaciółkę, skonsultuj się z kosmetyczką. Podobnie rzecz ma się z kolorami sezonowymi – nie każda cera jest stworzona do ciepłych, czerwonych barw. Tutaj znajduje się przewodnik po kolorach.

Na neutralnych barwach buduj własny styl – akcesoria jak obuwie, torebki czy płaszcze powiedzą więcej o twoim stylu niż bazowy ubiór. Nawet korporacje rzadko kiedy zabraniają dodatków, dzięki którym będziesz odróżniać się od swoich koleżanek.

Zanim jednak wyruszysz na zakupy, zwróć uwagę na to, co masz już w szafie. Zamiast wyrzucać stare, niepotrzebne rzeczy, oddaj je albo młodszym koleżankom, albo lepiej – przekaż je do jakiejś organizacji charytatywnej. Łatwiej będzie ci zdecydować, w co się ubrać każdego ranka!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *